26 Haziran 2013 Çarşamba

KÜÇÜK BİR KAÇAMAK BOLU'YA UZANAN

İstanbul'dan yola çıktık, Adapazarı Akyazı Kuzuluk köyünden geçerken güzel kahvaltı edebileceğimi bir yer aradı gözlerimiz. Ve tabelalara güvenerek Serin Vadi'ye düştü yolumuz. İyi ki düşmüş bizi şırıl şırıl akan bir derenin yanında harika bir kahvaltı karşıladı.Oradan ayrılmak hiç istemedik ama her güzel şeyin bir sonu olduğunu biliyorduk, birgün mutlaka bir kez daha gelinecek diye ayrıldık ve yola koyulduk :)
19 HAZİRAN 2013Kim böyle bir kahvaltı sofrasının başından ayrılmak ister ki :)Semaver ile çaya bayılıyorum, her dem taze, ve sıcak , missss :)
Kahvaltıdan sonra baba ve oğul Ergin hamak keyfi yaparken anne biraz kitap okudu :) Miss gibi havayı içine çekerek ve çayından yudumlayarak :)Canım oğlum Ergin'im hiç inmek istemedin biliyorum ama yapacak bir şey yok :)Abant'tan Yedigöller'e giderken ilk durak Kapankaya Seyir Terası, biz terastan göllerden üçünü görmeyi başardık :)SIRAYLA YEDİGÖLLER , Ne yazık ki şansımıza yol bakım çalışmaları vardı rahat bir yolculuk denemezdi ama gördüklerimize değdi :)
20 HAZİRAN 2013

Göynük'te tesadüf gördük, girdik, aldık ve çıktık. Eve geldikten sonra hemen mutfağa girildi tarhana denendi enfesti. Kendi ürünleri, taze, leziz.Şişedeki alıç sirkesi, tarhana, ızo bulguru o yöreye aitmiş ve buğday özütünden yapılan marmelat tam tartlık.
Yaptıkça tariflerini sonbahartatlar'da yayınlıyorum.Meşhur Bolu Çikolatası BOLÇİ, kuru kiraz ve içi fıstık dolu enerji depoları :)Misssler gibi Bolu Çam Kolonyası


Akşemseddin Hz. Türbesi
2 yorum:

CANIM OĞLUM ERGİN'İM

Lilypie Fourth Birthday tickers

Special design for Hayat Her Daim Güzel by GeCe